Artyści

Grubson

hip-hop/ragga/dancehall

Grubson to człowiek, obok którego nie można przejść obojętnie. Jego charakterystyczny głos, flow, muzyka oraz przekaz zatrzęsły polską sceną muzyczną, na której obecny jest od 1997 roku. Zainteresowanie muzyką zaszczepił w Grubsonie jego brat Hudy. W latach 2001-2008 realizował wiele projektów muzycznych łączących takie gatunki jak rap, reggae i dancehall.

We wrześniu 2009 roku pod labelem wytwórni MaxFloRec wydana została pierwsza legalna, debiutancka płyta Grubsona - "O.R.S. ". Dzięki singlom "Nowa fala" oraz "Na szczycie" Grubson błyskawicznie wspiął się po szczeblach kariery. Prawdziwa jej eskalacja przypadła na rok 2011, kiedy to w styczniu ukazał się dwupłytowy album "Coś więcej niż muzyka". Wydawnictwo sprzedawało się jak ciepłe bułeczki i niespełna pół roku później płyta pokryła się platyną.

Po dwóch świetnie przyjętych albumach rybnicki wokalista nie osiadł na laurach i przygotował nową płytę, która jest efektem ścisłej współpracy ze swoim DJem BRK, który równie świetnie czuje się jako producent oraz raper. Owocem tej kolaboracji stał się wydany w maju 2012 roku album "Gruby Brzuch".

Ostatnie wydawnictwo Grubsona o nazwie "Holizm" to pełne eksperymentów muzycznych dzieło sztuki, które raz potrafi porwać do tańca, a innym razem zmusić do myślenia. Muzyka dla każdego. Co ciekawe, "Holizm", miał swoją premierę dokładnie 2 dni przed rozpoczęciem czwartej edycji naszego SnowShow Music Fest i można by rzec, że właśnie u nas odbył się jej premierowy koncert!

Odwiedź Fan Page'a Grubsona na Facebooku!  
Copyright by Koniecznie sprawdź także Val Thorens