Artyści

DJ Hddcut

r&b/rap/mashup/funk

Hddcut urodził się w Krakowie pod koniec lat 80. W 2002 r. rozpoczął przygodę z produkowaniem muzyki.

W 2004 r. poszerza swoją działalność o dj-ing/turntablizm. Wtedy właśnie zaczyna się najważniejszy etap w życiu - niespełna siedemnastoletniego wtedy – Hddcut’a. Z początku mocno związany z undergroundową krakowską sceną hip-hopową. Współtworzył wiele muzycznych projektów, grał coraz więcej koncertów, co wiązało się z nabywaniem większego doświadczenia scenicznego. Powoli kolekcjonował winyle, próbując wykreować swój muzyczny styl.

Jako party dj zaczął się realizować w 2005 r. W tamtym okresie sety Hddcut’a przepełnione były hiphopem i tanecznym R’n’B. Jednak już wtedy - podczas imprez – można było usłyszeć śmiałe eksperymenty z dobieraniem gatunków muzycznych, co wyróżniało Hddcut’a i przyniosło mu dużą rzeszę fanów.

Owocny rok 2005 zakończył się mocnym akcentem. Miała wówczas miejsce jego pierwsza oficjalna impreza w jednym z najlepszych krakowskich klubów - Frantic. W tamtym okresie Hddcut został zauważony przez członków organizacji eventowej Dirty Hustlaz Inc., co zaowocowało częstymi wyjazdami, nawiązaniem branżowych kontaktów oraz renomą, nad którą pracował od początku.

W kolejnych latach (2006, 2007) został oficjalnym dj-em rapera o pseudonimie Juree (dawniej Jurand). 4 czerwca 2007 r.odbyła się premiera płyty Brudny Hustling, nakładem Pokazz Rec/Fonografika). Na owej płycie – autorstwa Juree’go – za kwestię dj-skie odpowiedzialny był właśnie Hddcut. W międzyczasie – wraz z kilkoma artystami z Krakowa – założył własny zespół. Pierwszym było nowohuckie Enprzezhadoa a następnie Synergia. Z owymi zespołami zbierał wiele pozytywnych recenzji oraz nagród. Przykładem może być nagroda Grand Prix na Ogólnopolskim Przeglądzie Niezależnej Sceny Hip-Hop w Kętrzynie. Wyróżnienie to otrzymał dwukrotnie (2007, 2009 r.). Aktualnie – z większością składu – należy do projektu PROKRU, zrzeszającego wielu artystów z Krakowa.

Z początkiem 2009 r. wydał płyte Cutostrofy Mixtape 2008 oraz udzielił się na oficjalnym mixtapie legendarnego już warszawskiego klubu The Fresh, w którym był rezydentem. W tamtym okresie (2009 – 2011 r.) rozszerzył swoją klubową współpracę o m.in.: warszawski klub Platinium, sopocki klub Ego oraz klub Tokarnia (Tychy). Wspomniany okres okazał się również owocny w zagraniczne występy (Włochy, Francja Chorwacja, Bułgaria). Nobilitacją były również wspólne eventy z topowymi artystami z Polski i ze świata (m.in.: dj Angelo, dj Abdel, dj Excel, dj Sub Zero, Lisa Millett i inni) Rok 2012 przyniósł kolejną rezydenturę (warszawski klub Foksal XVIII) oraz był początkiem powrotu do produkcji muzycznej opartej na brzmieniu od D’n’B, przez Hip-Hop po Ghettofunk /Brakes.

Pod koniec 2012 r. stworzył całkowicie nowy producencki projekt o nazwie "Cutostrofic", w którym przeważa muzyka klubowa (House/Jackin' & Bass House,Future House, Deep, Nu-Disco). W 2013 r. zaprosił do duetu (dj+wokal) Annę Dudek znaną z programów TVN (X-Factor, Mam Talent). Projekt ten już od czerwca 2013 r. można usłyszeć w najlepszych klubach w Polsce. Na przełomie 2014/2015 roku założył muzyczny label „Look Alive Inc” w którym wydaje swoje autorskie produkcje i promuję dobrą muzykę klubową.